Strona główna
 TEMATY WYKŁADÓW

Kontakt

 
 
Poniżej przedstawiamy krótkie opisy i wstępne informacje na temat wykładów, które oferujemy uczestnikom naszej Akademii.
Więcej informacji znajduje się w rozwinięciu tematu. Dokładne terminy szkoleń podane są w Harmonogramie.
TEMATY WYKŁADÓW
Zobacz aktualny harmonogram

KURS Świadomego Żywienia w/g Medycyny Chińskiej I-III stopnia
KURS I stopnia "Pokarm To Energia i Informacja": Niepołomice-Staniątki, 12-13 maja 2018
KURS II stopnia "Leczenie Poprzez Jedzenie":
Niepołomice-Staniątki, 29-30 września 2018
KURS III stopnia:
Niepołomice-Staniątki, styczeń/luty 2019

Właściwe żywienie jest KLUCZOWYM elementem, pozwalającym utrzymać organizm z zdrowiu, dobrym samopoczuciu i witalności. To, co zjadamy, ma bezpośredni wpływ na nas, dlatego wiedza o tym powinna być naszą podstawową umiejętnością.
Niestety, obecnie koncerny farmaceutyczne i spożywcze, lobbują politykę, ekonomię, organy decyzyjne,
do tego stopnia, że zostaliśmy sprowadzeni do roli bezmyślnych konsumentów-klientów przemysłu spożywczego i karteli farmaceutycznych. Staliśmy się chorzy, głównie z powodu jedzenia i nadużywania leków chemicznych.
Kurs, na który zapraszam, jest formą radykalnego otwarcia oczu na obecną sytuację. Dowiesz się na nim, które produkty żywnościowe są głęboko szkodliwe, które ograbiają cię z energii i skracają życie. Poznasz też rozwiązania służące wydobyciu ciebie i twoich bliskich z niekończącej się historii chorób, słabości, dyskomfortu.

Alternatywą dla "szkodliwego" żywienia jest m.in. medycyna chińska, ze swoją wspaniałą dietetyką.
Ten system żywieniowo-filozoficzny jest tak kompletny i głęboki, że zastosowany, pozwala na radykalną poprawę naszego zdrowia. Stosowany zaś jako profilaktyka - zwiększy żywotność, witalność i poprawia jakość życia.

Więcej...


KURS CHI KUNG (Qigong) I-III stopnia
KURS I stopnia "Podstawowy Chi Kung": Niepołomice-Staniątki, listopad 2018
KURS I-II stopnia "Podstawowy i Specjalistyczny Chi Kung": Szczecin, 24-25 marca 2018
KURS II stopnia "Specjalistyczny Chi Kung": Niepołomice-Staniątki, 7 kwietnia 2018
KURS III stopnia "Zaawansowany Chi Kung": Niepołomice-Staniątki, wrzesień 2018

W ramach kursu nauczane i praktykowane są chińskie zestawy Chi Kung - uzdrawiające techniki oddechowo-ruchowe. Ćwiczenia te służą zachowaniu zdrowia i witalności i wspomagają leczenie wielu dolegliwości.
Uczestnicy kursu otrzymują wiele bezcennych informacji na temat oddechu energetycznego, zasad pracy z energią, budowy energetycznej człowieka (w/g Medycyny Chińskiej) i niezbędną wiedzę, pozwalające na samodzielną praktykę Chi Kung lub prowadzenie zajęć dla grupy.
Na kursie przekazywana jest również wiedza na temat energetyki ludzkiego organizmu, form pobierania i sposobu generowania energii życiowej i innych informacji związanych z żywotnością, witalnością i zdrowiem każdego z nas.
Dzięki tym informacjom można będzie wspierać procesy terapii, powrotu do zdrowia, czy też bardziej świadomie stosować samo-uzdrawianie (oraz na kursie II stopnia - uzdrawianie innych).

Więcej...


Warsztaty "terapia kręgosłupa"
Jak łagodzić bóle i utrzymywać kręgosłup w zdrowiu

Niepołomice - Staniątki, wkrótce...

Na warsztatach wykorzystujemy różne ćwiczenia i techniki wywodzące się głównie z tradycji Dalekiego Wschodu, rozbudowując je o nowoczesne metody korekty sylwetki oraz ucząc PROFILAKTYKI.
Uczestnicy poznają sposoby codziennej higieny kręgosłupa i sylwetki (poczynając od diety korzystnej dla stawów, odpowiednich ziół itp, poprzez zmianę sposobu spania, czy siedzenia).
Jednym z kluczowych elementów zajęć są specjalne ćwiczenia usprawniające kręgosłup (pochodzące z chińskiego systemu Tai Chi {Taiji}), które powoduje jego uelastycznienie i uzdrowienie. Efekt – to eliminacja bólów, sztywności odcinka krzyżowego, większa sprawność i ruchomość kręgów, korekta sylwetki (zlikwidowanie złych nawyków) oraz większa witalność i lepsze samopoczucie.

Więcej...
KURS Uzdrawiania Dźwiękiem Mis Himalajskich.
Kurs I-II stopnia: Niepołomice, 23-25 lutego 2018; lipiec 2018
Kurs III stopnia:
Niepołomice, październik 2018
Kurs IV stopnia:
Niepołomice, wkrótce

Kursy "Uzdrawiania dźwiękiem mis himalajskich" bazują na bezpośrednim przekazie zaczerpniętym od terapeutów nepalskich. Kursy prowadzi Łukasz Mazurek - uczeń mistrzów Mis: Shree Krishna Shahi oraz Shanta Ratna Shakya. 
Pzekazywana praktyka jest odzwierciedleniem ludzkiego geniuszu dążącego do uzyskania maksymalnego efektu, przy zastosowaniu najprostszych metod. Jest ona owocem starożytnej tradycji Himalajów, a Tybetu przede wszystkim, gdzie wiedza była weryfikowana, kumulowana i przekazywana praktycznie wyłącznie przez doświadczenie.

Seria Kursów, na które zapraszamy, to wydarzenie o charakterze bezprecedensowym - techniki, które zostały przekazane blisko 30 lat temu przez Tashi Lamą zostaną ofiarowane tym, którzy niosę w sercach gorące pragnienie uzdrowienia siebie i innych. Podczas zaawansowanych warsztatów w przyszłości zostaną przekazane metody terapeutyczne, które były utrzymywane w ścisłej tajemnicy od śmierci Tashi Lamy w latach 80-tych ubiegłego wieku. Strażnik tej wiedzy Shree Shahi zdecydował, iż nadszedł właśnie czas by mogły zostać użyte do przywrócenia harmonii w skali lokalnej i globalnej.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! Rezerwacja w/g kolejności zgłoszeń/wpłaty zaliczki.

Więcej...KURS NAUKI GRY NA GONGACH "Masaż Dźwiękiem i Uzdrawianie Gongami"
Niepołomice - Staniątki, grudzień 2018

KURS NAUKI GRY NA GONGACH "Masaż Dźwiękiem i Uzdrawianie Gongami" to bardzo intensywny kurs przekazujący praktyczną wiedzę z zakresu uwolnienia uzdrawiającego potencjału gongów. Uczestnicy otrzymują solidny fundament, na bazie którego mogą dalej pracować nad swoim indywidualnym i terapeutycznie skutecznym stylem.
Koncerty z wykorzystaniem gongów są obecnie coraz bardziej popularne, jednak mało kto wie i przekazuje na kursach głębszą wiedzę na temat technik pracy z gongiem i sięga do korzeni tej tradycji, sięgających m.in. do Chin i Tajwanu.


ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! Rezerwacja w/g kolejności zgłoszeń/wpłaty zaliczki.

Więcej...KURS "Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów"
Niepołomice-Staniątki, 19-20 maja 2018

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości.
Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu.
Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów.
Wiedza przekazywana na warsztatach pochodzi bezpośrednio z ustnych przekazów starszyzny z Gwatemali.


ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA! Rezerwacja w/g kolejności zgłoszeń/wpłaty zaliczki.

Więcej...Warsztaty GŁAGOLICY
Niepołomice-Staniątki, 16-17 czerwca 2018

Głagolica jest jedynym systemem piśmienniczym, który jest wynikiem zgodnego i odpowiedniego współdziałania myślenia fonologicznego z myśleniem graficznym, w konsekwencji czego zapis odpowiada prawidłowemu brzmieniu.
Ścisły związek liter głagolicowych z obiektami niebieskimi powoduje, że w tradycji Słowiańskiej uważana jest jako Byt pośredni między światem materialnym, a światem duchowym.
Stosowany zapis morfemiczny, a nie sylabowy powoduje wielowarstwowe znaczenie zapisanego słowa jak też myśli, ponadto praktykowanie kaligrafii głagolicowej pobudza procesy biochemiczne w organizmie człowieka, co wzmacnia procesy myślowe prowadząc do stanu, w którym abstrakcja staje się analityczna, natomiast analiza staje się abstrakcyjna.

Praktykowanie kaligrafii głagolicowej prowadzi do harmonizacji pracy obu półkul mózgu, co z kolei przyczynia się do rozszerzenia pojmowalności, jak też do pobudzenia pamięci genetycznej, czyli ANAMNEZY, czyli korzystania z wiedzy poprzednich wcieleń.


Więcej...Warsztaty "Szamańskie Tradycje Ameryki"
Warsztaty Pieśni Indiańskich i Ceremonialnych: Niepołomice-Staniątki, czerwiec/lipiec/sierpień 2018 (dokładny termin wkrótce)
Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO:
Niepołomice - Staniątki, listopad 2018
WARSZTATY DLA KOBIET - Majańskie Techniki Energetyczne:
Niepołomice-Staniątki, czerwiec/lipiec/sierpień/wrzesień 2018 (dokładny termin wkrótce)

Celem warsztatów jest przybliżenie i nauka korzystania z mądrości i kultury pierwotnych ludów Ziemi. Szamańskie tradycje  przypominają nam o szacunku dla Ziemi i przodków, znaczeniu natury, o sile spokojnego serca. Sięgając do pradawnych wierzeń, korzystamy z wiedzy starożytnych ludów obu Ameryk, jednocześnie otrzymując cenne rady w obliczu wątpliwej kondycji współczesnego świata.
Elementem Warsztatów Szamańskich Tradycji Obu Ameryk są m.in.: "Warsztaty Tradycyjnych Pieśni Indiańskich",  "Tradycyjna Majańska Ceremonia KAKAO" oraz "Kosmologia i Tradycyjny Kalendarz Majów".


Więcej...Warsztaty Tworzenia Osobistego Bębna Szamańskiego
Niepołomice-Staniątki, 27-29 kwietnia 2018

Tworzenie bębna jest pracą ze swoją kreatywną energią, dostrajaniem intencji z otwieraniem się na inspirację. Podczas warsztatu uczestnicy będą od podstaw konstruować swoje instrumenty, klarować intencje jakie w nie wplatają, zdobić, a następnie wspólnie spotkamy się w ceremonialnej przestrzeni, by odbyć podróż przy bębnie szamańskim i nawiązać głębszą łączność ze swym instrumentem.
Warsztat odbywa się przez 3 pełne dni (pt-ndz.). Uczestnicy warsztatu własnoręcznie wykonają bęben (wraz z pałką), który zabiorą ze sobą do dalszej pracy osobistej.

Więcej...Warsztaty "Energia Życia. Naturalne sposoby pozyskiwania energii witalnej"
wkrótce...

Jak żyć zdrowo i witalnie? Odczuwać przyjemność bycia osobą zdrową i wypełnioną energią?
W jaki sposób uzupełniać swoje zasoby energii? Jak czyniły to dawne kultury i jakimi metodami posługują się do dnia dzisiejszego?
Czym jest Energia Życia? W jaki sposób przepływa przez nas i wpływa na nasz stan psycho-fizyczny?

Tematyka warsztatu oscyluje wokół świadomego, etycznego i skutecznego pozyskiwania energii życiowej, a także kultywowania jej w sobie i gromadzenia zapasów.
Cała wiedza, jaka będzie udostępniana, stanowi wieloletnie studium tego tematu, w oparciu o przekazy kultur, filozofii i medycyny oraz sposobów pracy z energią takich tradycji, jak:
- Chiny (w tym Medycyna Chińska, Dietetyka Chińska i Chi Kung),
- starożytne kultury obu Ameryk (praktyki szamańskie i uzdrawiające),
- wiedza hawajskich kahunów (Huna),
- starosłowiańskie ćwiczenia, wizualizacje i rozumienie rzeczywistości,
- a także bardziej współczesne techniki i badania związane z tematem energii życia (m.in. energia Orgonu).

Na zakończenie warsztatu odbywa się uzdrawiająco-relaksujący KONCERT GONGÓW I MIS.
Więcej...
Warsztaty "Energia Zaklęta w Kamieniu"
Niepołomice-Staniątki, 10 marca 2018
Niepołomice-Staniątki, lipiec 2018

 

Kamienie kryją w swoim wnętrzu niezwykłą moc - mogą stać się naszymi pomocnikami w rozwoju, w poszukiwaniu prawdy, uzdrawianiu, regeneracji. Mogą nas zasilać i chronić. Mogą ułatwiać transformację, wspierać nas w działaniu i otwierać na duchowe przekazy. Jeśli otworzymy się na ich moc - będą z nami współpracować na wszystkich płaszczyznach życia.
Warsztaty, na które zapraszam, przybliżą właściwości kryształów i minerałów, a także nauczą pracy z ich energią. Nauczymy się tworzyć mandalę uzdrawiającą z minerałów, poznawać właściwości kamieni poprzez intuicyjne wglądy oraz tworzyć z nich narzędzia do pracy energetycznej, duchowej lub przeznaczone na amulety i talizmany.
 
Tematyka zajęć:
- struktura minerałów i ogólne właściwości - wpływ, jaki wywierają na człowieka
- minerały i czakry - powiązania i zastosowanie
- BHP - czyli jak sobie nie zaszkodzić....
- jak dobierać minerały (wiedza + intuicyjny wgląd)
- kamienna apteczka - najbardziej przydatne minerały i ich zastosowanie w życiu codziennym
- techniki pracy z kamieniami
- kryształowa mandala
- różdżki, amulety, biżuteria z minerałów
- oczyszczanie i programowanie kamieni
- kamień specjalnie dla Ciebie (każdy z uczestników otrzyma swój własny minerał)
- medytacja z kryształem/minerałem

Każdy z uczestników otrzyma na własność minerały, z którymi pracował na warsztacie.

Więcej...Festiwal "Orgon - Energia Życia"
Kraków, wkrótce...

Orgon - jest nazwą dla podstawowej energii kosmicznej, którą jako pierwszy badał austriacki naukowiec Wilhelm Reich.
Energia Orgonu jest wszechobecna i wchodzi w skład wszystkich procesów życia na ziemi i w kosmosie. Tam, gdzie Orgon występuje w większych ilościach, tam życie rozkwita bujnie i promieniuje silną witalną energią. Pojawia się stan zdrowej i żywej atmosfery, wegetacja roślin jest bujna i świeża, pełna życia.

Więcej...KONCERTY GONGÓW I MIS
(uzdrawianie, oczyszczanie, uwalnianie i harmonizowanie poprzez potężną wibrację harmonicznych dźwięków)
Maloka Staniątki
Staniątki koło Niepołomic (25 km od Krakowa; 12 km od Wieliczki)

https://www.facebook.com/MalokaStaniatki/
25 lutego 2018 (niedziela)
4 marca 2018 (niedziela)
18 marca 2018 (niedziela)

Koncert Gongów i Mis jest niezwykłą “kąpielą” w wibracji o leczniczych właściwościach. Ta starożytna forma generowania głębokich, wielotonowych dźwięków działa na wszystkie poziomy człowieka, regulując ciało, umysł, duszę oraz harmonizując aurę.
Na poziomie fizycznym, dźwięki gongów i mis pomagają przy takich dolegliwościach, jak: napięciowe bóle głowy, migreny,  bolesne miesiączki, problemy z zatokami, nawracające infekcje, wszelkie problemy zdrowotne wywołane stresem, choroby stawów i kręgosłupa (często wywołane chronicznym napięciem), zaburzenia układu nerwowego (depresje, stany lękowe, nadpobudliwość, nerwice).
Na poziomie umysłu i duszy:
Dźwięki te głęboko relaksują, pogłębiają zrozumienie wszelkich zachodzących w nas procesów i przemian, harmonizują pracę obydwu półkul mózgowych. Jeśli popłyniemy za dźwiękiem, nie zagłębiając się w jego analizę (wyciszając umysł) - wejdziemy w stan głębokiej medytacji, otwierając się na niezwykłe wewnętrzne doświadczenia.

ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONĄ ILOŚĆ MIEJSC - KONIECZNE SĄ REZERWACJE (wystarczy zgłoszenie mailowe, sms-owe lub telefoniczne: harmonica.centrum@wp.pl; tel.796 871 888)

Więcej...


Tai Chi dla początkujących
Zajęcia odbywają się w Krakowie:
- os. Dywizjonu 303 35A (Szkoła Społeczna Nr 3)
Zapisy - zobacz: Tai Chi - ZAPISY

Tai Chi  - Snake Style jest niezwykłym systemem treningowym, który jako JEDYNY pracuje niezwykle intensywnie nad usprawnieniem kręgosłupa i całego ciała - jest to cecha wyróżniająca go ze wszystkich pozostałych szkół Tai Chi.
Osoby po zakończeniu nauki w grupach początkujących mają możliwość zdawania egzaminu na poziom wyższy, gdzie rozpoczyna się trening samoobrony, walki bronią oraz pogłębiony trening wzmacniania całego ciała. Grupy średniozaawansowane trenują tradycyjny, bojowy styl Tai Chi.

Trening w grupach początkujących (1 rok zajęć) obejmuje:

- korektę sylwetki
- podstawowy i pogłębiony trening kręgosłupa
- ćwiczenia usprawniające całe ciało
- naukę układów ruchowych Tai Chi
- naukę poruszania Tai Chi
- trening równowagi
- naukę formy ręcznej (I część)

Dodatkowe informacje: www.taichi-krakow1.pl

Chi Kung (qigong)
Zapisy do grupy Chi Kung odbywają się przez cały rok treningowy (można dołączyć w dowolnym momencie).
Zajęcia odbywają się w Krakowie:
- os. Dywizjonu 303 35A (Szkoła Społeczna Nr 3)
Zapisy - zobacz: Chi Kung - ZAPISY

Chi Kung to chiński systemem ćwiczeń, polegający na wykonywaniu powolnych, łagodnych ruchów, połączonych z głębokim oddychaniem i koncentracją umysłu. Jest on integralną częścią Medycyny Chińskiej i od setek lat wykorzystywany był w leczeniu, wzmacnianiu i regulowaniu przepływu energii w ciele.

Na czym polega trening Chi Kung w naszej Szkole:
Zajęcia przewidziane są dla osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności. Na treningu pracujemy nad ogólną ruchomością i elastycznością ciała (elementy
Gimnastyki Harmony) oraz   rozluźnieniem i medytacyjnym stanem umysłu w trakcie ćwiczeń  (praktyka Chi Kung).
Nasze zajęcia wyróżniają się tym, że poza samą praktyką ruchów Chi Kung zajmujemy się również ogólną sprawnością ciała, przygotowując w ten sposób organizm do lepszego zarządzania zwiększonym przepływem energii.

Dodatkowe informacje: www.taichi-krakow1.pl