Strona główna
 KURSY PLANOWANE (na lata kolejne)

Kontakt

 
 
Tai Chi
 
  Powrót do KURSY PLANOWANE

Ludzie przez wieki szukali i wdrażali różne formy systemów usprawniających ciało i umysł. Niejednokrotnie podpatrując naturę
i obserwując jak sobie radzi z problemami. Poszukiwali eliksiru na zdrowie i długowieczność. Jednym z takich systemów jest stworzone przez ludzi wschodu Tai Chi.
Pomimo tego, że Tai Chi jest sztuką walki i zostało stworzone głównie do samoobrony, jego dobroczynny wpływ na zdrowie
i samopoczucie jest coraz bardziej doceniane i potwierdzane przez osoby praktykujące na całym świecie.

Jak każda "dyscyplina" ciała i umysłu, również Tai Chi Chuan wymaga cierpliwości i regularności w praktyce. Warto jednak ukształtować w sobie tę konsekwencję - owocem treningów Tai Chi wówczas staną się:

- na poziomie ciała: usprawnienie ciała, korekta sylwetki, pozbycie się bólów i dolegliwości, napięć, poprawa funkcjonowania wszystkich organów, zwiększenie odporności i wytrzymałości, w wielu przypadkach doprowadzenie do wyleczenia wielu chorób;
- na poziomie umysłu: harmonia, spokój, relaks i odprężenie;
- na poziomie ducha: poznanie głębiej samych siebie, swoich możliwości, nauka słuchania ,,głosu ciała”, podążanie za "czuciem"
i intuicją.

Trening Tai Chi w połączeniu z innymi tematami nauczanymi w naszej Akademii daje kompletną wiedzę oraz możliwość poznania systemów, które są źródłem zdrowia, uczą zdrowego trybu życia i przez praktykowanie doprowadzają do pozytywnych zmian, korzystnie wpływających na funkcjonowanie człowieka.

Wykłady/zajęcia prowadzi: Artur Zenowicz-Olpiński

©Akademia Wiedzy Alternatywnej IDAO
Created by
HARMONICA

Tel. 504 188 733, 796 871 888, 885 697 332
e-mail:
kontakt@wiedza-idao.pl