Strona główna
 TEMATY WYKŁADÓW

Kontakt

 
 
Shiatsu - japońska metoda uzdrawiania dotykiem


Współczesna medycyna opiera się głównie na leczeniu skutków, a mało mówi się i propaguje zdrowy styl życia, od którego zależy nasze dobre samopoczucie i zdrowie. Wielu z nas nie jest świadoma, że istnieje wiele nieinwazyjnych sposobów leczenia i zapobiegania chorobom, które działają z lepszym skutkiem niż medycyna zachodnia, nie robiąc przy tym dodatkowego spustoszenia w organizmie.
Kopalnią wiedzy na temat zdrowego sposobu życia i naturalnego leczenia jest Daleki Wschód, z którego wywodzą się techniki skutecznie działające na organizm oraz, niejednokrotnie, doprowadzające do całkowitego wyleczenia z chorób.
Jedna z takich technik wywodzących się z Japonii, jest terapia uzdrawiania dotykiem SHIATSU.
Potwierdzeniem jej skuteczności jest to, że Ministerstwo Zdrowia w Japonii zarejestrowało Shiatsu jako pełnoprawna formę terapii
i scharakteryzowało ja następująco:
"Shiatsu jest metodą leczenia, w której za pomocą kciuków i dłoni, bez użycia innych instrumentów, zostaje wywarty nacisk
na określone miejsca ciała, w celu usunięcia zaburzeń organizmu, utrzymania lub poprawy zdrowia i zmniejszenia rozmaitych dolegliwości".
 

Tysiące, a nawet setki tysięcy ludzi na całym świecie, poddających się tej terapii - dają dowód na to, iż Shiatsu jest skuteczne we wszelkich stanach chorobowych oraz niedomaganiach, jak również, stosowane profilaktycznie, przyczynia się do wzmocnienia organizmu, zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia.
 

Nauka Shiatsu w Akademii IDAO, pozwoli poznać tę ciekawą metodę samoleczenia oraz leczenia innych, zgłębić tajniki ludzkiego ciała, odruchy i psychikę. W miarę rozwoju i praktykowania, w połączeniu z całą wiedzą nabytą w naszej Akademii, Shiatsu stanie się narzędziem pozwalającym pomagać innym, jak również samemu sobie i utrzymywać wysoki poziom zdrowia i witalności przez długie lata.

Zagadnienia poruszane na zajęciach oraz techniki:
- specyfika i historia powstania masażu Shiatsu
- omówienie zasad stosowania terapii, wskazania i przeciwwskazania
- omówienie i nauka technik stosowanych podczas terapii
- trening postawy
- masaż poszczególnych części ciała
- nauka podstawowego zabiegu całościowego z wykorzystaniem podstawowych technik
- nauka automasażu

Wykłady prowadzi: Artur Zenowicz-Olpiński